Pompy ciepła

Home / Pompy ciepła

Pompy ciepła powietrze - woda w ofercie Forme Energy

Oferujemy sprzedaż i montaż pomp ciepła renomowanych producentów:

pompy ciepła Wrocław

hewalex

pompy ciepła Wrocław

ROTENSO

pompy ciepła Wrocław

VIESSMANN

Jakie dofinansowanie do pompy ciepła?

Właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą mogą skorzystać z rządowej dotacji w programie Czyste Powietrze. W zależności od poziomu dofinansowania na zakup i wymianę źródła ciepła – przy podwyższonym poziomie dofinansowania – oraz działaniach termomodernizacyjnych można uzyskać nawet do 32.000 zł dofinansowania.

 

Więcej o dofinansowaniu Czyste Powietrze

Pompy ciepła - zalety

Ekologia Oszczędność Czystość Wygoda
Pompa ciepła pobiera do pracy 75% energii ze środowiska naturalnego. Niski koszt zużycia energii elektrycznej do pracy pompy w porównaniu do cen paliw statycznych Pompa ciepła w kotłowni nie generuje pyłu, brudu czy kurzu. Mamy gwarancję czystego pomieszczenia i oszczędność miejsca. Automatyka i technologia urządzenia sprawi, że będziemy mogli cieszyć się wolnym czasem i ciepłem w naszym domu.

Dlaczego pompy ciepła powietrze - woda?

Pompa ciepła powietrze-woda jest stosunkowo łatwa w montażu – nie wymaga wiercenia ani kopania na posesji. Energia do ogrzewania domu jest pobierana bezpośrednio z otaczającego powietrza w sposób ekonomiczny i przyjazny środowisku. Dodatkowym atutem jest cena urządzenia. Powietrzne pompy ciepła są stosunkowo niedrogie i należy traktować ich zakup nie jako koszt, ale inwestycję długoterminową. Ponadto pompy ciepła powietrze-woda mogą być wykorzystane do rozbudowy istniejącego systemu ogrzewania.

 

Zalety:

  • niższy koszt w porównaniu z pompą gruntową,
  • nie wymagają wiercenia i kopania w gruncie,
  • nie wymagają obsługi
  • nie potrzebują dużo miejsca,
  • nadają się do modernizacji istniejących systemów.

Pompa ciepła i fotowoltaika

Duet idealny

Pompa ciepła do działania potrzebuje niewielkiej ilości energii elektrycznej. Koszty ogrzewania można obniżyć, decydując się na połączenie zakupu pompy ciepła z inwestycją w fotowoltaikę.

Takie rozwiązanie pozwala obniżyć koszty ogrzewania do niemal do zera, Ponadto wyprodukowana energia elektryczna zostanie skonsumowana także przez pompę ciepła, dzięki czemu zwiększa się stopień wykorzystania energii na własne potrzeby, a co za tym idzie ponosimy mniejsze straty związane z oddawaniem nadwyżek do sieci. Połączenie obu systemów to duet idealny, który sprawia, że inwestycja jest jeszcze bardziej opłacalna.

Zgłoś się do nas! Doradzimy, zamontujemy, pomożemy!

Nasz profesjonalny zespół doradzi w doborze odpowiedniej pompy ciepła do Twoich potrzeb. Dzięki temu, dobierając odpowiednią moc urządzenia i pożądane parametry, pompa ciepła w ekologiczny i oszczędny sposób ogrzeje Twój dom i ciepłą wodę użytkową. Doradzimy nie tylko, jaką moc powinno mieć urządzenie, ale również jaka pompa ciepła najwydajniej będzie kooperować z istniejącą instalacją grzewczą.

 

Do naszych zadań należy również pomoc w uzyskaniu finansowania. Pomożemy w doborze odpowiednich ulg i programów, w skompletowaniu dokumentów i w ich wypełnieniu. Dla naszych Klientów oferujemy również korzystne kredyty.